Sport w wodzie

Sport dans l'eau

Od golfa do roweru, liczne dyscypliny sportowe są dziś praktykowane w wersji wodnej. Odkryjcie te, które możecie łatwo realizować u siebie, aby w pełni wykorzystać fakt posiadania basenu.

Korzyści uprawiania sportu w wodzie

Długi dzień w pracy? Pół godziny sportu w basenie i wszystko pójdzie w niepamięć! Włączycie muzykę, aby poczuć rytm i jak tylko wejdziecie do wody, poczujecie się lżej… Zasada jest prosta: opór wody jest dużo wyższy, niż opór powietrza, dlatego Wasz wysiłek będzie intensywniejszy, a rezultaty kilkukrotnie wyższe. Skuteczność treningu jest zapewniona. Jeżeli ćwiczenia są intensywne pod względem kardiologicznym i wytrzymałościowym, dla stawów i pleców wysiłek nie będzie zbyt duży, a krążenie będzie zdecydowanie lepsze. Możecie również ćwiczyć oddychanie, poprawić sylwetkę, pozbyć się cellulitu oraz zostawić kilka zbędnych kilogramów na dnie basenu, i przede wszystkim, odreagować stres zgromadzony w ciągu dnia.

 

 Przykłady prostych dyscyplin do uprawiania w wodzie

 Dla uaktywnienia nóg i mięśni brzucha najlepszy jest aerobik wodny. Ćwiczenia są proste do wykonania: unoszenie kolan, nożyce, ze wsparciem na stopach lub unosząc się na pływce. Rezultaty są gwarantowane przy regularnym ćwiczeniu dwa lub trzy razy w tygodniu.
Możecie uprawiać marsz wodny na schodach Waszego basenu. Wchodzicie, schodzicie, być może z obciążnikami na stopach i płetwami na dłoniach, aby zwiększyć siłę oporu wody oraz trudność ćwiczenia.
Aqua boxing jest idealny, aby się wyszaleć. Nakłada się rękawice do boksu ( nadające się do używania w wodzie) i zadaje proste, sierpowe, kopniaki! Jest to trening kardio, idealny, aby pozbyć się stresu i wysmuklić sylwetkę.
Możecie również łączyć muzykę i tańczyć… czy to Was nie pociąga?