Wskazówki dotyczące ogrodu i dekoracji

Conseils jardinage et déco

Puśćcie wodze fantazji – Wasz basen może stać się magicznym miejscem idealnym do wypoczynku. Razem z Desjoyaux możecie stworzyć wyjątkową atmosferę swojego ogrodu – zadbamy o jego efektowne oświetlenie oraz o odpowiednie meble, by zrelaksować się poza wodą. Baseny ogrodowe dają praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni wokół nich, dlatego możecie zbudować wtedy swój rajski zakątek, który będzie dostępny tylko dla Was. Desjoyaux daje wam pełną gamę możliwości – jedynym ograniczeniem jest wasza wyobraźnia!


Basen w ogrodzie

Sam basen nie wystarczy, aby uczynić z Waszego basenu przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Równie ważne jest otoczenie. Dobrze przycięte, piękne drzewo przyniesie odrobinę cienia, który doceni się latem. Kwiatowe rabaty lub donice z kwiatami wprowadzą kolor i nadadzą zupełnie inny wygląd Waszemu basenowi. Aby uzyskać bardziej naturalne otoczenie, możecie posadzić krzewy i rośliny zwisające, co uchroni Was przed niedyskretnymi spojrzeniami. Należy jednak pamiętać, aby nie sadzić roślin zbyt blisko wody, gdyż mogą powodować zanieczyszczenie basenu.


 

Meble ogrodowe 

W niektóre dni basen będzie najprzyjemniejszym miejscem w Waszym domu. Trudno więc nie zagospodarować dobrze plaży. Salon ogrodowy, stół, krzesła, parasol, kąpiel słoneczna, gotowanie w plenerze, grill, huśtawka, hamak, od wyposażenia najprostszego po bardziej złożone. Wybór jest ogromny. Uważajcie na harmonijne zestawienie elementów, aby stworzyć atrakcyjną przestrzeń.


 Gra wody i światła

Dekoracja może być zaakcentowana poprzez gry wodne: wodny mur, kaskada, fontanna… Łagodny szum wody będzie jak dotknięcie zen w otoczeniu Waszego basenu. Po dźwięku, światło… dzięki reflektorom podwodnym lub umieszczonym na plaży nocna kąpiel będzie wyjątkowa. Małe światełka unoszące się na wodzie będą jak dotknięcie basenu magiczną różdżką. Oferta oświetlenia daje ogromne możliwości, w zależności od efektu, jaki chcecie uzyskać. Jaki efekt chcecie uzyskać?