Najważniejsze etapy budowy

Les grandes étapes du chantier

Od wyboru projektu po podłączenie instalacji elektrycznej, Desjoyaux będzie Wam towarzyszył w ciągu całego procesu budowy basenu.

 Opracowanie projektu

Postanowione, podczas przyszłego lata będziecie opalać sie na brzegu Waszego basenu! Ale zanim skorzystacie z Waszej nowej prywatnej plaży zapoznajcie się ze stroną prawną Waszego projektu. Pozwolenie na budowę? Zgłoszenie robót budowlanych? To zależy od rozmiarów basenu. Miejski Plan Zagospodarowania może również narzucać pewne odległości z działką sąsiada. Wszystkie informacje uzyskacie w urzędzie miejskim.

 Etapy budowy

Prace mogą być rozpoczęte po wybraniu miejsca budowy basenu, nienarażonego na wiatr oraz niedyskretne spojrzenia i maksymalnie nasłonecznionego.
Pierwsze prace polegają na wykonaniu wykopu.
Następnie (budowana jest struktura) ustawiamy zbrojona strukturę, i wypełniamy ją betonem.
Układamy obrzeża i płyty plażowe.
Następnie obsypujemy konstrukcję w koniecznych przypadkach układając drenaż.
Niebieski kolor basenu pojawi się wraz z założeniem linera. Na zakończenie są instalowane grupy filtrujące i elektryka.

  Wszyscy do wody  !

Po napełnieniu wodą Waszego basenu, przychodzi czas na pierwsze zanurzenie! Należy przewidzieć dwa tygodnie na prace budowlane. Desjoyaux zapewnia budowlę wykonaną przez wykwalifikowany personel lub dostarczy Wam wsparcie techniczne jeżeli zechcecie sami zmierzyć się z budową basenu. Nie zapominajcie jednak, że w zależności od sezonu zamówienia mogą być bardzo liczne, zaplanujcie więc wcześniej Wasz sezon kąpielowy!